MILK SHAKE ME BANANE
MILK SHAKE ME BANANE

MILK SHAKE ME BANANE

Kuzhint.com

Milk Shake me Banane është një recetë e shpejtë, e thjeshtë dhe e lehtë që mund të jetë një recetë e përsosur e verës.

Ajo është e ngarkuar me vlera ushqyese të tilla si kalium dhe kalcium dhe është e pasuruar me të mirat e mjaltit.

Ajo është mjaft e plotësuar dhe mund të shërbehet për gjatë ditës tuaj.

Përbërësit:

  • 1 banane
  • 1 filxhan qumësht
  • 2 kube akulli
  • 2 lugë çaji mjaltë

Përgatitja:

Vendosni bananen, qumështin, mjaltin dhe kubet e akullit në një mikser dhe i përzieni ngadalë.

Pasi të jetë formuar një masë e njëtrajtshme, hidheni në gota.

Kjo pije shërbehet e ftohtë në mëngjesin ose si një pije freskuese në mes të ditës.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : pije  ndryshme  milk  shake  banane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Veze te ferguara me domate
Pogaqe me ullinj
Ëmbelsirë me shumë  shije