Melçi lope me qepe te kuqe
Melçi lope me qepe te kuqe

Melçi lope me qepe te kuqe

Kuzhint.com

Perberesit:

300 gr Mëlçi lope te prere ne feta300 gr Qepe te kuqe te qeruara e te prere ne 8 pjeseMajdanoz te fresket i prere imetNje luge gjelle gjalpNje gote vere te bardhPiper i zi5 Luge gjelle ajkeKripOriz i zier

Pergaditja:

Ne nje tigan hedhim gjalpin dhe e vendosim mbi zjarre qe te nxehet.

Shtojme qepet dhe i skuqim.

Pastaj hedhim veren e bardhe dhe e lem per pak minuta te vloj.

Shtojme edhe mëlçin.

I hedhim piper te zi dhe e lem te zihet 3 minuta.

Mbas 3 minutave ia shtojme ajken dhe majdanozin.

E lem edhe nje minute mbi zjarre.

Ne fund i hedhim krip dhe e servojme te nxeht se bashku me orize te zier.

Quelle: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : Mëlçi  ajke  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Djath i bërë me yndyrë
Mesoni sa me shume   keshilla per jeten
Sanduiç me krem salmoni dhe krem spinaqi