Me këtë recet më pak rrudha në fytyr
Me këtë recet më pak rrudha në fytyr

Me këtë recet më pak rrudha në fytyr

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

dy lugë kos, një lugë çaji verë të kuqe,, 1/2 lugë çaji mjalt

Pregaditja e recetës :

Një trajtim për lëkurën tonë në mënyrë të vazhdueshme dhe të bërë nga produktet bio, në kushtet e shtëpisë, do të ishte idealja

Një kujdes më i madh duhet kushtuar edhe për rrudhat në fytyrë.

Mbrojtja më e mirë kundër rrudhave është hidratimi i lekurës, i cili bën që lekura të jetë e shëndoshë dhe e butë.

Mjafton të zbatoni këtë recetë mjaft të thjeshtë dhe shumë shpejt do kuptoni se çfarë efektesh pozitive ka kjo maskë.

Në një tas përzieni kosin, mjaltin dhe verën e kuqe.

Aplikoni maskën në fytyrë, por jo në pjesën e syve.

Më pas lereni 10 minuta dhe shperlajeni me ujë të ngrohtë.

Efekti i verës i bashkuar me kos, do të krijojë nje ndjesi lifting.

Nga ana tjetër, mjalti shërben si hidratues dhe ushqyes


Fjalet kyqe : keshilla  rrudha  kete  recet  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krem supë me kungullë për fëmijë1 vjeq
Brioche (pogaqe)me ajke
Gështenjat, super të shëndetshme