Maske per fytyre
Maske per fytyre

Maske per fytyre

Kuzhint.com

Per kete mask nevoiten;

  • Nje te bardhe veze
  • Nje luge gjelle mjalte
  • Nje luge gjelle leng limoni te fresket. ( jo leng s. marketi)

Pergaditja;Perzihen te gjitha perbersit ne nje vend dhe nga masa e fituar vendoset nje shtrese ne fytyre, pastaj siper e vendosim nje pecete te pambuk te mbi fytyre dhe prap e lyejm me masen e mbetur te maskes mbi pecet e mbani 20 -30 minuta. e

hiqni peceten e pambuk qe mbani ne fytyre dhe pastaj e shpelani fytyren me uje te bollshem

Pastaj nese keni vaj esencial lyeni fytyren dhe pastaj ia vendosni kremin tuaj te fytyres por ne mungese te vajit esencial mund te vendosni direkt kremin qe e perdorni gjithmon.


Fjalet kyqe : keshilla  maske  fytyre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me salce çokolate dhe qershia te karamelizuara
Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga  fytyra!
Ëmbelsirë me shumë  shije