Maske per fytyre me aspirine
Maske per fytyre me aspirine

Maske per fytyre me aspirine

Kuzhint.com

Aspirinen e njohim te gjithe per cilesite e saj qetesuese.

Edinit se mund ta perdorim si perberje baze qe te bejme nje nga maskat me te mira per fytyre me akne ? Per 10-15 minuta do ta lere fytyren tuaj te paster, te ndrutshme, te bute dhe te lemuar.

Eshte ne menyre te vecant e dobishme per lekura te yndyrshme dhe me probleme, per fytyra me akne. Kjo ndodhe per shkak se aspirina eshte nga ana kimike e njejte me acidin salicili i cili ndohmon ne deskuaminin e lekures nga mikroorganizmat dhe ne pastrimin e thele te saj. Pervec perfundimeve te menjehereshne qe do te keni, perdorimi i cdojavshem i saj, permirson pergjithmone perberjen e lekures (sheshon rrudhat dhe zvoglon poret) dhe rrallon ne menyre te dukshme ose ndalon akoma edhe krijimin e akneve. Mund ta perdorni vete pasi ta keni shkrire (2-3 aspirina) ne dy luge uje.

Preferoni ta perzieni dhe me nje ose me me shume nga perberesit e meposhtem natyral duke i shtuar dhe gjysem luge vaj ulliri. Kos Xhel aloe vera Argjile Mjalte Nuk ekziston nje mase konkrete, thjesht perdorini perberesit qe keni ne dispozicionin tuaj ne nje mase me te cilen mund te mbuloni mire fytyren tuaj. NE VAZHDIM 1.

Perziejini mire te gjithe perberesit. 2.

Perhapni nje shtrese te holle ne fytyren tuaj dhe lereni te thahet (gati 15 minuta). 3.

Hiqeni duke e ferkuar me levizje rrethore te buta per nje dekuanim me te mire dhe shplajeni fytyren me uje te vaket. Eshte me te vertet nje nga maskat me te sukseshme ne krahasim me maskate e shtrejnjta te tregut.

Ka perberes natyral dhe nuk kushton aspak!!! Shenime: Eshte e qarte qe kjo maske nuk sugjerohet per persona qe jane alergjik ndaj aspirinit.

Ne qoftese nuk jeni te sigurta beni me pare nje prove ne nje zone te vogel te lekures tuaj.


Fjalet kyqe : keshilla  maske  fytyre  aspirine  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Tatli e forte (tespishte)
Biskota me limon
Toast per femije