Maskë për rritjen e flokëve
Maskë për rritjen e flokëve

Maskë për rritjen e flokëve

Kuzhint.com

A keni menduar ndonjëherë pse janë vezët, banane, mjaltë dhe birrë të mirë për flokët tuaj? Pra, le të përgjigjen në këtë pyetje.

Bëni këtë maskë të mrekullueshme ne shtëpi për rritjen e flokëve.

Vezë janë të mira për rritjen e flokëve se ato përmbajnë pothuajse të gjitha amino acidet dhe lecithin.

Mbrojn flokët tuaj nga dëmtimi dhe për të parandaluar zbokth.

Banane janë të dobishme për flokët sepse ato përmbajnë vitamina dhe vajra natyrore.

Ata japin flokëve elasticitet, shndritin dhe kan butësi.

Gjatë rritjes se flokëve është jashtëzakonisht e dobishme, sepse ajo ka një sasi të madhe të ushqyesve dhe vitaminave E,

B2 dhe B6.

Kjo është pikërisht ajo që është e rëndësishme për rritjen e flokëve, bukurinë e saj dhe pamje të shëndetshme. shndritjen e flokëve dhe butësi.

Ajo i ndihmon me humbje të flokëve, liron zbokth dhe tonet e kokës.

Birra është për rritjen e flokëve gjithashtu shumë e dobishme.

Ajo përmban birrë,

HOPS dhe maja dhe vitamina të grupit B në sasi të mëdha, elemente të tilla si hekur, kalium, magnez, fosfor, bakër gjurmojnë ato, ata janë të mëdha për forcimin dhe rritjen e flokëve.

Një Vitamina C ka një efekt pozitiv në lëkurë e kokës.

Recetë - Maskë për rritjen e flokëve:

Përbërësit:

1 banane,

1 veze (ose vetëm verdhë veze),

Mjaltë 1 lugë gjelle,

1/2 filxhan birrë të errët.

Përgatitja:

Të gjithë ju qka duhet të bëni është të vënë përbërësit në një blender dhe të bëni një maskë.

Aplikoni nepër flokët, deri të përfundojë dhe duhet ta mbana për 1-2 orë.

Pastaj i lani flokët tuaj si zakonisht.

Për shkak të përqendrimit të lartë të mineraleve të dobishme, nuk do të abuzojnë. kjo maskë për rritjen e flokëve eshte e rekomanduar për të aplikuar një herë në javë.

Me rëndësi të veçantë është fakti se mjalti ka efekt te rendesishem Ku duke e përdorur atë, të jenë të kujdesshëm, sepse ajo përmban një substancë që distanca i ngjan peroksid hidrogjeni, por duke vepruar butë nuk e dëmtojnë flokët tuaj.

Nëse ju doni të ndriçohet flokët tuaj, terni ato me dy peshqira të ngrohta dhe maska për rritjen e flokëve në kokë do te ket efekt për shum kohë.

Burimi: uspesnazena.


Fjalet kyqe : keshilla  maske  rritjen  flokeve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Çfarë ndodh nëse ju pini ujë me mjaltë me stomakun bosh?
Bakllavë me vishnje
Orize me mishe