Maskë me tranguj për lëkuren e fytyrës dhe sy
Maskë me tranguj për lëkuren e fytyrës dhe sy

Maskë me tranguj për lëkuren e fytyrës dhe sy

Kuzhint.com

MASKA ME TRENGUJ PER FYTYREN DHE LEKUREN

TRENGUJ PER SYTE:

Largon dhe redukton rrathet poshte syve.

Ky eshte nje trajtim mbareboteror.

Kastraveci, eshte trajtimi natyral me i mrekullueshem qe mund te perdorni per te larguar lodhjen dhe rrathet poshte syve.

Perdorini ne menyre relaksuese cdo dite dhe do te keni rezultat shume te mire.

Si te pergaditet: Merrni 4-5 gjethe nenexhiku (te fresketa).

Qeroni nje kastravec dhe grijeni.

Perzieji gjethet me kastravecin derisa te behet si pure.

Rrih nje te bardhe veze dhe pasi ta kesh rrahur mire perzieje me kastravecin dhe gjethet e nenexhikut.

Mbaje ne fytyre per 20 minuta, shpelaje me uje te vaket pastaj me uje te ftohte.


Fjalet kyqe : keshilla  maske  tranguj  lekuren  fytyres  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e shpejt me çokolate pa ve
Tespishte nga Valbona Hoxha
Byrek i embel