MASKË ME SHITAKE PËR HEQJEN E RRUDHAVE POSHTË SYVE
MASKË ME SHITAKE PËR HEQJEN E RRUDHAVE POSHTË SYVE

MASKË ME SHITAKE PËR HEQJEN E RRUDHAVE POSHTË SYVE

Kuzhint.com

Kërpudhat janë cilësuar si antioksidantët më të fuqishëm për riprodhimin e shëndetshëm të qelizave të lëkurës, duke riparuar njëkohësisht dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira.

Kërpudhat janë një burim i shkëlqyer i këtij përbërësi të mahnitshëm, që mund të përdoret lehtësisht për përgatitjen e recetave në kushte shtëpie. Më poshtë po ju rendis përbërësit që do të nevojiteni për përgatitjen e maskës antirrudhë për lëkura të thata… ndërsa në shkrimin e ardhshëm, do të postoj një recetë tjetër me kërpudha për lëkura të yndyrshme, ok? Përbërësit 1 filxhan e gjysmë krem të ftohtë gatimi 5-7 pika vaj esencial ose një serum për lëkura të thata 2-3 pika vaj esencial livandoje 1 filxhan e gjysmë kërpudha të (shtypura), të bëra pure (SHITAKE mundësisht) Përgatitja Në një tas përzieni së bashku të gjithë përbërësit e mësipërm derisa të krijohet një masë homogjene, në vazhdim, përhapeni në të gjithë sipërfaqen e fytrës dhe qafës duke e lënë të veprojë rreth 20 minuta.

Në fund, shpëlahuni me ujë të vakët.

Për efekte sa më të mira, përsëriteni 1-2 herë në javë. /albstroka. com/ Mirë u lexofshim në shkrimin e rradhës…


Fjalet kyqe : keshilla  maske  shitake  heqjen  rrudhave  poshte  syve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte shtepije
Torteme rende
Eliminoni qimet e fytyrës me këtë recetë natyrale