Maskë me Portokall dhe Mjaltë
Maskë me Portokall dhe Mjaltë

Maskë me Portokall dhe Mjaltë

Kuzhint.com

Është ideale për të krijuar një efekt energji dhënës në lëkurë.

Kjo maskë përgatitet shumë shpejt.

Lyhet fytyra me 3 luge mjaltë (duke evituar zonat rreth syve) dhe pastaj shpërndaje mbi të lëkurën e portokallit (kjo e grire imët).

Lëreni te qëndrojë 10 minuta dhe shpërlajeni fytyrën me ujë te vaket.

Lexoni me shume tek: www. living. al


Fjalet kyqe : keshilla  maske  portokall  mjalte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

ROLLAD; për 15 minuta
Toptha shkume per femij me te bardha te vezeve (mafishe)
Si te bejme nje parfum vet!!!