Maskë me limon për  fytyrën e yndyrshme
Maskë me limon për fytyrën e yndyrshme

Maskë me limon për fytyrën e yndyrshme

Kuzhint.com

MASKE ME LIMON PER LEKUREN E YNDYRSHME

Maska me limon dhe mjaltë është shum e efektshme për të zbardhuar lëkuren në proçes natyral, për të hapur poret dhe për t’i pastruar ato.

Mjalti është një përbërës shumë i dobishëm për të eleminuar bakteret të cilët konsistojnë në krijimin e akneve, si dhe i jep shkelqim pigmentit të lëkurës.

Merrni lëngun e limonit, hidhni në pak ujë dhe pastaj shtoni edhe mjaltin.

Pas kësaj vendoseni masken në fytyrë si të dëshironi, edhe tek pjesa e rrathëve të syrit, pastaj e lini të qëndrojë 20 minuta.

Shperlani fytyren me ujë të vakët, dhe lyeni fytyren me një krem hidratues për të mbajtur sa më gjatëesencen e maskës dhe për të mbrojtur lëkuren nga ekspozimi i menjëhershëm në temperaturen e ambientit.

Përgatiteni këtë maskë të pakten 2 herë në javë për një muaj dhe në fund të muajit do shikoni një ndryshim fantastik të cilin do t’a dashuroni.


Fjalet kyqe : keshilla  maske  limon  fytyren  yndyrshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Role me mish pule dhe omlet
Torte me grize dhe jogurt (recete turke)
Torte me kafe  turke