Mask per rritjen e shpejt te flokeve nga Vr Mirjeta
Mask per rritjen e shpejt te flokeve nga Vr Mirjeta

Mask per rritjen e shpejt te flokeve nga Vr Mirjeta

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

levorja e qepes, 10 qep te kuqe dhe te bardha, uje, nje shishe

Pregaditja e recetës :

Nje mask per flok e pergatitur nga mikja e faqes ton Vs Mirjeta ;

pershendejte miqe kjo eshte nje lloj maske per flok qe vet e kam perdor.

Receta eshte derguar nga fansja e faqes Vs Mirjeta e cila e ka perdor personalishte kete metod dhe e cila ka pasur sukses te menjehershem ne rritje dhe mirembajtje te flokeve..

Krejt qka na nevoitet eshte levorja e qepes ku marrim 10 qep te kuqe dhe te bardha dhe ia marrim levoren

e hedhim ne nje en me uje dhe e ziejm per 1 ore e 50 min pastaj e kulojme ujin e levoreve qe leshojne dhe

e fusim ne shishe e ruajm dhe me te aplikojme sa here qe te pasteojme floket.

Ne fillim pastrojme floket me shambo te zakonshem dhe pastaj i shperlajm dhe i hedhim nga lengu i levoreve dhe

ashtu e mbajm per 3 min dhe rezultati do te dallohet menjeher si te thahen floket pasi qe floku eshte me i bute,

gjithashtu do te vreni edhe ndryshimin ne rritje ku cdo dy dite do te rriten me intensitet me te shpejt floket.

Ju preferoj ta perdorni sidomos ato qe kan problem me renjen e flokeve.


Fjalet kyqe : keshilla  mask  rritjen  shpejt  flokeve  mirjeta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota "kapela bardh"
Krem karamel   per ëmbëlsira
Gurabija me portokallë dhe kokos nga Suada Alili Deari