Mask per rritjen e flokeve
Mask per rritjen e flokeve

Mask per rritjen e flokeve

Kuzhint.com

Kjo maske eshte nje mrekulli.

Nqs ju e realizoni ashtu sic duhet atehere kjo maske do te japi efekte te mrekullueshme per rrutjen e shpejt te flokut, rigjenerimin dhe do i japi atij shume shkelqim! Perdoret per cdo lloj floku.

LEXOJENI ME KUJDES ! Perberesit do ua tregoj sipas rradhes. Fillimisht ju duhet te ngrohni dy filxhan (kafeje) vaj ulliri(jo te nxehte).

Pasi ta keni ngrohur aplikojeni ne floke mbajeni koken poshte kur ta aplikoni per 5 minuta.

Gjate ketyre 5 minutave me koke poshte ju do i beni nje masazh rrenjes se kokes shume butesisht.

Me kete masazh ju do te stimuloni rritjen e flokut.

Me pas vajin e ullirit aplikojeni ne te gjithe flokun duke bere edhe nje masazh te majat.

Me kete masazh ju luftoni majat dyshe! Pasi e keni mbajtur kete perberje per 40 minuta ashtu sic e keni do aplikoni masken super rigjeneruese qe perbehet nga veza dhe mjalti. Perbersit: 1 e verdhe veze 4 luge mjalte. Pasi e keni rrahur te verdhen e vezes shtojini mjaltin e shkrire.

Perziejini mire te dy perbersit edhe aplikojeni masken nga rrenja deri ne maja.

Kkete perzierje ju do ta mbani per 20 minuta. Pra gjithsej per realizimin e maskes duhet 1 ore. Kjo maske do te bej vertet mrekullira.

Maska behet njehere ne jave dhe rezultatet shihen brenda muajit!


Fjalet kyqe : keshilla  mask  rritjen  flokeve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si të gatuajmë qofte të madhe të mbushur?
Tatli lule me rrushe
Petulla me banane