Marchmello nga Arben Tevide Begu
Marchmello nga Arben Tevide Begu

Marchmello nga Arben Tevide Begu

Kuzhint.com

8 vez i ndan te bardhat veq te kuqet veq pastaj i merr te kuqet e ves i qet ni got te ujit shiqeri rrahe dhe tani tek masa i qesim edhe ni got vaj ni got qumsht dy gota mille ni peciv ni vanill sheqer dhe 3 lug kakao i perzin te gjitha dhe masen e qesim ne nje tepsi te lyer me vaj e rrafshojm mire pastaj e pjekim dhe pasi te pjeket e len mu ftof. (furren nuk e nalni)

Fillin i marrim te bardhat e ves ne nje en tjeter dhe ja qesim 13 lug shiqer pastaj i trrrahim me mikser dersa mos te qkapet nga ena pastaj ja qet ëmbelsires per mbi dhe e shtin prap ne furre vetem sa ti bahet snje shtres permbi dhe e tani e largaojm prej furre e shkrin ni qokollad a dy me pak uj edhe ja qet per mbi si dekor.

Ju baft mir nese e provoni.


Fjalet kyqe : embelsira  marshmello  arben  tevide  begu  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte  e shpejt me puding
Tatli  me forma
Torte me fruta  mali nga  tegatuajm