Mantia te mbushura me mishe nga Gaziganja Salihu
Mantia te mbushura me mishe nga Gaziganja Salihu

Mantia te mbushura me mishe nga Gaziganja Salihu

Kuzhint.com

Gatuajm brumin me keto perbers pastaj e tollojm ne pet dhe nga peta bejm kuleq me nje got i mbushim me mishe te kaverdisur me nje qepe. nje spec jeshile, domate vaj dhe kryp osei mbushni edhe me djathe dhe ia japim formen si ne foto duke i renditur ne tepsi te lyer me vaj Pasi te kemi perfundu me gatimin i lyejm siper me gjalpe dhe i pjekim ne 200 grad.

Nese edhe ju e pergaditni ju beft mire.


Fjalet kyqe : brumera  mantia  mbushura  mishe  gaziganja  salihu  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Torte angleze me mak
Sallate e perzier me salce kosi
Gërvisht letrën e shishes së ketchup-it, por ajo që gjen është befasue