Mantia me mishë nga Gaziganja Salihu
Mantia me mishë nga Gaziganja Salihu

Mantia me mishë nga Gaziganja Salihu

Kuzhint.com

Përbërsit:

2 gota qumsht,

1 got vaj,

pak sheqer,

millë derisa te behet si per pet.

mbushja sipas deshire unë sot i bera me mishë te grir dhe me djathë.

Gatuajm brumin me keto perbers pastaj e tollojm ne pet dhe nga peta bejm kuleq me nje got i mbushim me mishe te kaverdisur me nje qepe. nje spec jeshile, domate vaj dhe kryp osei mbushni edhe me djathe dhe ia japim formen si ne foto duke i renditur ne tepsi te lyer me vaj Pasi te kemi perfundu me gatimin i lyejm siper me gjalpe dhe i pjekim ne 200 grad.

Nese edhe ju e pergaditni ju beft mire.


Fjalet kyqe : brumera  mantia  mbushura  mishe  gaziganja  salihu  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaçe me miellë misri
Petulla te pregaditura nga ne
Kube me bollgur