Mantıa me jufka dhe mishe pule nga  Kaltrina Berisha
Mantıa me jufka dhe mishe pule nga Kaltrina Berisha

Mantıa me jufka dhe mishe pule nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

Per mantı me jufka dhe mish pule nga Kaltrina Berisha

  • 5 Pete të gatshme
  • mishe pule te zier
  • margarin
  • vaj
  • biber të kuq
  • 1kg kos
  • 1luge salc domatesh

Pergaditja:

Marrim petat dhe nje nga nji dhe i mbshtjellim si rolle dhe pastaj i presim ne madhesi 2 gishta i rendisim në tepsi si ne foto.

Keshtu veprojm derisa ta mbushim ter tepsin pastaj i hedhim vaj dhe margarinsiper petave dhe i vendosim në furre për tu spjekur

Mbası te skuqen petet siper i hedhim leng pule dhe pasta siper ia hedhim mishin e pules te bere çop cop (te troshitur si ne foto) pastaj mbi mish i hedhim 3 thelbi hudra dhe kosin dhe krejt ne fund marrim1luge salc domatesh biber tekuq pak uje, pak vaj dhe pası i kavedisim i hedh mbi kos,


Fjalet kyqe : brumera  mant  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me mielle misri
Rrollad me banane
Lëngu i qepës ndihmon të luftoni smundjen e diabetit