Mëlçi  te pjekur
Mëlçi te pjekur

Mëlçi te pjekur

Kuzhint.com

Perberesit per 2 persona: 400 gr Mëlçi te prera ne copa 0. 04 Majoran 2 Luge gjelle miell 2 Luge gjelle vaj 0. 04 gr Piper 0. 04 gr Piper i kuq 0. 04 gr Kripe 1/4 l Leng supe 2 Qepe te prera ne katrore Pergaditja: 1.

Hedhim vaj ne tigan e nxehim pastaj i pjekim mëlçin ne te gjitha anet.

I hedhim piper te zi dhe piper te kuq pastaj e largojme nga tigani dhe e vendosim ne furre ne temperatu 50 Grad. 2.

Fergojme qepen ne tigan pastaj i hedhim miell e perzim me luge dhe ne fund ia hedhim lengun e supes.

E lem masen te marre vale pastaj i hedhim krip, majoran dhe ne fund ia shtojme edhe mëlçin e pjekur.

Te servohet ne pjate me patate te ziera dhe majdanoz. Burimi: http://www. gutekueche. at/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : gjellera  melqi  pjekur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

TORTE SHTRESORE
Tiramisu me pete
Torte Tunel