Manchmelow
Manchmelow

Manchmelow

Kuzhint.com

 • 4 të kuqtë e vezëve
 • 100 gr sheqer
 • 1 dl vaj
 • 1dl qumësht
 • 1 lugë kakao
 • 1 pluhur për pjekurina
 • 200 gr miell

Shtresa e bardhe:

 • 4 të bardhat e vezëve
 • 10 lugë sheqer

 • 100 gr qokoladë kuzhine
 • pak vaj

Përgatitja:

Rrahim të kuqtë e vezëve me sheqer, pastaj i shtojmë vajin qumështin dhe kakaon.

Në fund e shtojmë miellin e përzier me pluhur per pjekurina.

Masën e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim në temperaturë 180*C rreth 20 minuta. Deri sa të piqet torta, rrahim të bardhat e vezëve me sheqer deri sa të bëhet shkumë e fortë.

Pastaj i hedhim mbi tortën e pjekur dhe e fusim përsëri në furrë në temperaturë 100 *C për 10 minuta. Kur të ftohet i hedhim përmbi qokoladën e shkrirë me pak vaj dhe pak qumësht.


Fjalet kyqe : embelsira  manchmelow  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kunguj te mbushur me mish
Pse duhet të hani fasule
Humbni peshë brenda natës me këtë ilaç magjik