Makarona (pasta) me perime te ndryeshme
Makarona (pasta) me perime te ndryeshme

Makarona (pasta) me perime te ndryeshme

Kuzhint.com

Makarona (pasta) me perime te ndryeshme nga Monda Kalenja

Perbersit per makaronat :

  • Makarona sipas deshires
  • speca jeshil
  • speca te kuq
  • nji patlixhan
  • nji kungulleshk
  • erza te ndryshme
  • vaj per fergim

Pergaditja:

Ne fillim i vendosim makaronat per te zier e nderkohe qe ato ziejne perimet i lajme mire te gjithe dhe pastaj i presim ne copa te vogela dhe i skyqim ne tigan me pak vaj i hedhim nga pak nga uji i makaronave qe edhe te skuqen perimet edhe te ziejne.

Pasi te kemi perfundu me skuqjen e perzimeve i kullojm makaronat pasi te zien dhe i bashkojm i perziejm mire dhe i sherbejm si ne foto.


Fjalet kyqe : gjellera  makarona  pasta  perime  ndryeshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me arra
Brownies me kungullë
Ilaç tradicional për astmë, bronkit, kollë dhe mushkëri