Makarona ne rende
Makarona ne rende

Makarona ne rende

Kuzhint.com

Makarona me tuna Ruaj RecetenPrintoje Perbersit 300 gr pasta te ziera 1 qepe 2 thelpinje hudher 200 gram mish i grir i kaverdisur. 400 gr domate ose sos domatesh Rigon. borzilok, magdanoz, Krip, piper i zi, piper i kuq, vegete, 160 gr gjiz per mbushje Parmesan Pergaditja:Ne nje tigan me pak vaj qesim qepen e grire dhe hudhren dhe e fergojme derisa te zbuten. Pastaj shtojme domate ose sosin e domateve dhe i perziejme derisa te filloj te trashet masa. Pastaj shtojme erzat dhe ne fund fare shtojme mishin e kaverdisur dhe e perziejme edhe pak. Makaronat i ziejme me uje te kripur dhe i kullojme dhe pastaj i mbushim nje nga nje me gjiz me nje luge dhe shkojme duke i rendiitur njelloj sikurse ne foto nje rend makarona nje rend sos dhe en fund fare i hedhim parmezan dhe i fusim ne furr.


Fjalet kyqe : brumera  makarona  rende  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

LLOKUME SULLTANI
Petulla braziliane ne furre nga tegatuajm
Përfitimet shëndetësore nga biskotat