Makarona me salsiqe
Makarona me salsiqe

Makarona me salsiqe

Kuzhint.com

Përbërësit: 250 gr spageti 250 gr salçiçe Tradita Hako 2 lugë salcë domatesh 1 qepë mesatare e prerë hollë 1 karrotë e grirë hollë 2 thelpinj hudhër 3 lugë vaj kripë& piper borzilok 100 gr djath kaçkavall i grire.

Përgatitja:

Pritini salçiçet Tradita në copa të vogla.

Ziejini në 2 filxhanë ujë të valuar për rreth 10 minuta.

Në një tigan shtoni vajin dhe përzieni qepën, hudhrat dhe karrotën për rreth 5 minuta.

Përgatitjen e tiganit e vendoseni në një tenxhere dhe shtoni salçiçet Tradita.

Lëreni masën per 30 minuta në zjarr të ngadaltë.

Ndërkohe zieni makaronat, pas përfundimit të zierjes kullojini dhe i përziejini me salcën e përgatitur.

Shërbejini me djath kaçkavall të grirë dhe pak borzilok.


Fjalet kyqe : receta  huaja  makarona  salqiqe  tradita  hako  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me gjem kajsie
Mask kunder renjes se flokve
Kofsha pule  te kaverdisura (ferguar)