Makarona me salçiçe tradita Hako
Makarona me salçiçe tradita Hako

Makarona me salçiçe tradita Hako

Kuzhint.com

Përbërësit: 250 gr spageti 250 gr salçiçe Tradita Hako 2 lugë salcë domatesh 1 qepë mesatare e prerë hollë 1 karrotë e grirë hollë 2 thelpinj hudhër 3 lugë vaj kripë& piper borzilok 100 gr djath kaçkavall i grire

Përgatitja: Pritini salçiçet Tradita në copa të vogla.

Ziejini në 2 filxhanë ujë të valuar për rreth 10 minuta.

Në një tigan shtoni vajin dhe përzieni qepën, hudhrat dhe karrotën për rreth 5 minuta.

Përgatitjen e tiganit e vendoseni në një tenxhere dhe shtoni salçiçet Tradita.

Lëreni masën per 30 minuta në zjarr të ngadaltë.

Ndërkohe zieni makaronat, pas përfundimit të zierjes kullojini dhe i përziejini me salcën e përgatitur. Shërbejini me djath kaçkavall të grirë dhe pak borzilok.

Lexoni me shume tek: www. living. al


Fjalet kyqe : receta  huaja  makarona  salqiqe  tradita  hako  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota (keksa) me pudingë
Kujdes, Kina ka nisur të prodhojë oriz plastik (Video)
Pilaf me karota dhe salmon