Makarona me peshk tuna ne furre
Makarona me peshk tuna ne furre

Makarona me peshk tuna ne furre

Kuzhint.com

Perberesit: 500 gr Makarona spirale 400 gr Domate te konservuara te prera ne katrore 300 gr Peshk tuna te konservuar Ullinj te zi 2 Copa mozzarrella Gjalp Krip, piper Oregano Pergaditja: S pari zim makarona sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Peshkun tuna e kullojme me kullojse kuzhine dhe me ane te nje piruri e coptojme.

Pastaj i perzime me domatet e prera i hedhim krip, piper, oregano dhe ne fund ullinjet.

Furren e nxehim ne 220 Grad e lyejme tepsin me gjalp dhe s pari i hedhim makaronat pastaj perzierjen me peshkun tuna duke e shperndare ne tere siperfaqen.

Ia vendosim mozzarellat e prera ne veta siper dhe i vendosim ne furre te pjeken per 20 minuta deri sa te shkrihet djathi. Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere >>http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  makarona  peshk  tuna  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle te brishta
Petulla te mbushura me qokollad
PËR ÇFARË BËN MIRË TRUMZA?