Makarona me domate dhe kaqkavall
Makarona me domate dhe kaqkavall

Makarona me domate dhe kaqkavall

Kuzhint.com

Perberesit per 3 persona:

150 gr Kaqkavall i grryer imet,

300 gr Makarona,

Krip, piper sipas shijes,

100 ml Ajke,

250 gr Domate ( ia largojme levoren),

0. 04 gr Sheqer,

Pergaditja:

Makaronat i ziejme sipas udhezimeve qe shenon ne pako.

Perderisa jane duke u zier makaronat hedhim ne nje tenxhere domatet, kaqkavallin dhe ajken.

Vendosim tenxheren mbi zjarre dhe e lem qe te zihet masa.

I hedhim sheqer si dhe krip e piper sipas deshires.

Salca e pergaditur te servohet ne pjate se bashku me makaronat.


Fjalet kyqe : gjellera  makarona  domate  kaqkavall  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija (biskota) të mbushura me kumbulla
6 sekretet e konzervimit të ushqimt me ujë të nxehtë
Embelsire me arra, lejthia dhe ajke