Makarona gjelle  me mishe te bardhe
Makarona gjelle me mishe te bardhe

Makarona gjelle me mishe te bardhe

Kuzhint.com

Perbersit per 6 persona 1 Pako makarona 1kg gjoks pule 1 kungullesh 1 qep 2 karrota 1 spec Vaj ulliri erza te perziera, magdanoz, biber i zi, biber i kuq Pergaditja: Marrim nje tenxhere te thelle dhe en te prejm imet qepen, karroten, kungulleshekn dhe specin i fergojem dhe shtojme mishin elare dhe duke u ferguar shtojme erzat nje e nga nje dhe ne fund i hedhim1 liter uje dhe i leme epr 40 min te zihet mishi dhe pastaj shtojme edhe makaronat per 30 min i leme te zihen.


Fjalet kyqe : gjellera  makarona  gjelle  mishe  bardhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsire me luleshtrydhe
Ëmbëlsirë me banane
Pet te mbushura