Lulelaker e skuqur me veze
Lulelaker e skuqur me veze

Lulelaker e skuqur me veze

Kuzhint.com

1kg lulelaker 3-4 lug miell 3veze 2lug gjelle djath krip,, piper Vaj per kuavedisje Pergaditja; Zihet lulelakra me uje dhe pak kripe. Perziejme vezet me miellin dhe pak kripe. Merren deget e lulelakres (te kulluara nga uji qe u zien )sperkaten me djathe kackavall te grire, kalohet ne brumin me veze dhe skuqet ne te dyja anet deri sa te marri ngjyre te deshiruar.


Fjalet kyqe : gjellera  lulelaker  skuqur  veze  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Fasule të njoma turshi
Torteza (keke)me qershia
6 gjërat që nuk duhet t’ia thoni dikujt që agjëron