Llokuma (petulla) nga Alba Sh Rrahmani
Llokuma (petulla) nga Alba Sh Rrahmani

Llokuma (petulla) nga Alba Sh Rrahmani

Kuzhint.com

Perbersit;

2 vez, 250 ml kos,

Sode te bukes,

Miell sipas nevoj Krip.

Pegaditja:

E zen brumin me perbersit e me siperm dhe e lem me pushu per 10 deri 15 min pastaj nga ky brum e bejm nje pete të madhe dhe pastaj e presim sipas deshires petullat ose si ne foto dhe i fergojm ne vaj.


Fjalet kyqe : brumera  llokuma  petulla  alba  rrahmani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ja si mund të masni se sa shpageta nevojiten për një porcion (Video)
Llokuma gatuar nga Shpresë Bajrami Velići
Salmon me perime të ziera