Llokuma me mushje
Llokuma me mushje

Llokuma me mushje

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 1 GOTE E UJIT KOS
  • 1 LUGE TE MESME SOD BIKARBONIKE
  • PAK KRIP
  • 1 VEZE
  • MIELLE SIPAS NEVOJES
  • SUXHUK DHE DJATHE KASHKAVAL SIPAS NEVOJES
  • VAJE PER FERGIM DERI 600 ML

Gatimi;

Me keta perberes e nxajm bumin dhe e eme te pushoj pak pastaj e marrime e ndajme ne ty pjes te araarata dhe njerene rrafshojm me pic dhe ne vende te caktauar hedhim kashkavall dhe suxhuk cfare te deshirojme dhe prap marrim pjesen tjeter e rrisim me pic dhe ia hedhim siper duke ere me nje gote te rrumbulaket njelloje sikurse ne foto, petula me dy pete te mbushura, i fergojme ne nje tigan me vaj te nxehet dhe sherbehen ashtu te nxehta me caj.


Fjalet kyqe : brumera  llokuma  mushje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me qokollad (shacher torte)
Cheesecake me Nutella
Tortilla ne furre