Llazanje te coptuara me pershut
Llazanje te coptuara me pershut

Llazanje te coptuara me pershut

Kuzhint.com

Perberesit: 330 gr Llazanje 100 gr Kaqkavall i bluar 250 gr Proshut ose sallam 250 gr Schmand 3 veze krip Mustard Therrime buke Pergaditja: Llazanjet se pari i coptojm dhe i pergadisim duke i zier si makaronat me uje. pak vaj dhe kryp, pastaj i kullojme pastaj se bashku me kaqkavallin, proshuten e prere ne copa te vogla i hedhim ne tepsi te lyer me vaj si dhe siper i hedhim therrime buke.

Vezet i perzim mire me schmand-in dhe mustarden dhe te gjithen e hedhim siper makaraonave.

I hedhim disa cope gjalpi siper dhe e vendosim ne furre te pjeket per 20-30 minuta ne temperatur 200 Grad.


Fjalet kyqe : gjellera  llazanje  coptuara  pershut  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

PSE NUK DUHET TË KONSUMOJMË SHUMË PRODUKTE BULMETORE?
Qumështi i artë pija që do t’ju ndryshojë jetën
Specat, pesë arsye pse duhet t'i konsumojmë