Lava cake
Lava cake

Lava cake

Kuzhint.com

Lava cake nga Gj.

 • 2 veze
 • 1 filigjan sheqer
 • 2 filxhana mille
 • 1 qokollade e zeze e shkrir
 • 1 fixhan vaj
 • 1 vanil
 • 1pecv

Pergadita:

Te gjitha keto perbersit e me siperm i perziejm se bashku dhe masen e fituar e qesim neper filgjana ose gota me forma dhe i pjekim ne temperatur 250 grad per 10 -15 min dhe pasi te pjeken sherbehen te ngrohta.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  lava  cake  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bombica gatuar nga Albana
Torte me lenge(soke) te vishnjeve nga Agnesa Zendeli.
Fileto pule nga  tegatuajm.com