Lëvorja e limonit mbron lëkurën nga kanceri
Lëvorja e limonit mbron lëkurën nga kanceri

Lëvorja e limonit mbron lëkurën nga kanceri

Kuzhint.com

Lëkura e limonit mbron lëkurën nga kanceri

Së fundmi është zbuluar një veti e lëkurës së limonit: ajo ka aftësinë të mbrojë lëkurën e njeriut nga kanceri.

Studimi amerikan i botuar në revistën Nutrition and Cancer ka treguar se limoneni-d pengon zhvillimin e qelizave kanceroze në lëkurë.

Limoneni-d gjendet pikërisht në lëkurën e limonit, portokallit dhe frutave të kësaj familje.

Nëse grijmë pak lëkurë limoni në rente dhe e hedhim në çaj përveç se do t’i shtojë aromën çajit do t’i shtojë edhe lëkurës forcë për të luftuar qelizat kancerogjene.


Fjalet kyqe : keshilla  lekura  limonit  mbron  lekuren  kanceri  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Salcë Cezar
Bukë shumë e shijshme
Torte me petë te gatëshme dhe bruznica