Lëvorja e limonit kundër dhimbjes së këmbëve dhe krahëve
Lëvorja e limonit kundër dhimbjes së këmbëve dhe krahëve

Lëvorja e limonit kundër dhimbjes së këmbëve dhe krahëve

Kuzhint.com

Limonët janë të mbushur me vitamina C, A, B1, B6, magnez, bioflavonoids, pektin, acid folik, fosfor, kalcium dhe kalium, dhe kjo është arsyeja pse ky frut është përmendur shpesh si një super-ushqim. Ai mbron shëndetin tuaj dhe ndihmon në luftën kundër sëmundjeve dhe mikroorganizmave të rrezikshme të shëndetit

Limonët ndikojë pozitivisht në zorrë, stomak, mëlçi dhe gjithashtu në rritjen e sistemit imunitar. Shtoni limon në dietën tuaj të përditshme për të parandaluar sëmundjet dhe kushtet shëndetësore si grip, pezmatim i fytit, infeksionet bakteriale dhe presionit të lartë të gjakut

Hulumtimi i fundit tregon se limoni mund të ndihmojë pacientët për të luftuar kancerin. Limoni mund ti shërbejë shëndetit tuaj në mënyra të ndryshme, duke përfshirë trajtimin e dhimbjes

Provoni këtë recetë për lehtësimin e dhimbjeve që kryesisht prek krahët dhe këmbët. Qëroni dy limona dhe lëkurët i vendosni në një kavanoz

Hidhni në të pak pika vaj ulliri

Mbylleni kavanozin dhe lëreni për dy javë. Pasi ilaç juaj është gati për përdorim, vendosni pak nga vaji mbi një garzë dhe aplikojeni atë në zonën e prekur

Mbështilleni zonën që lyet me një qese plastike dhe një shall leshi. Trajtimi kryhet në mbrëmje pasi nyjet tuaja pushojnë gjatë natës dhe mund të shërohen më lehtë.


Fjalet kyqe : keshilla  levorja  limonit  kunder  dhimbjes  kembeve  kraheve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija dy ngjyrshe
Spageti me salcë bolonjeze
Torte me çokollade nga tegatuajm.com