Lëngu që shëron kollën me shpejtësinë e vetëtimës
Lëngu që shëron kollën me shpejtësinë e vetëtimës

Lëngu që shëron kollën me shpejtësinë e vetëtimës

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 qepe te madhe, 2 luge gjelle me mjalte, 2 lugë gjelle sheqer (përdorni sheqer të vrugtë), 2 luge gjelle me vaj ulliri

Pregaditja e recetës :

Kolla është shumë e pranishme gjatë kësaj periudhe kohore me nje virus shume te rrezikshem, por a e keni ditur se cili ilaçi kundër kollës fshihet në kuzhinën tuaj?

Me ndihmën e këtij shurupi do ta shëroni kollën dhe do t’ia ktheni energjinë trupit tuaj dhe përmes këtij shurupit do ta shëroni kollën e thatë,

Në enë qelqie grijm imet qepen pastaj ia shtojm ne fillim sheqerin dhe me nje shtypes i shtypim mire derisa te zbutet dhe te leshoj lengun qepa pastaj ia shtojm edhe mjaltin dhe vajin e ullirit e mbyllim me kapak kavanozen e lekundim derisa te perbersit te bashkohen dhe e lem qe te qendroj per 3 oro dhe lengun qe mblidhet ne ene e perdorni 5 -6 her ne dite dhe suksesi eshte marramendes sepse kete e kam perdor vet para pak dite dhe me ka ndihmuar shume.


Fjalet kyqe : lengu  sheron  kollen  shpejtesine  vetetimes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bakllavë torte( 2 ne 1) nga Besa Gazi Xhemajliu
Keku i dukeshës
Maskë me avogado për lëkur të that