Lëngu Natyral i Gjelbër Ç’fryrës-Receta Të Shëndetshme Të
Lëngu Natyral i Gjelbër Ç’fryrës-Receta Të Shëndetshme Të

Lëngu Natyral i Gjelbër Ç’fryrës-Receta Të Shëndetshme Të

Kuzhint.com

Nëse po kërkon të largosh fryrjen pas një jave, fundjave ose një nate të rëndë nga ushqimi dhe pija e tepruar, atëherë pi këtë lëng! Ju gjithashtu do të ndjeni lehtësim të dhimbjeve dhe shtim të niveleve të energjisë pas pirjes së lëngut.

Nëse je fillestar sa i përket shtrydhjes pemëve dhe perime për të bërë lëngje atëherë ky lëng i gjelbër është fantastik.

Materiet ushqyese dhe antioksidues nga lakra jeshile janë aq të fuqishëm aq sa ju menjëherë ndjeni magjinë e tyre pos të pini.

Lakra jeshile është e pasur me magnez, hekur, proteinë,

Vitamina A,

C dhe E, dhe klorofil.

Ushqimet tjera si limoni, xhenxhefili dhe selino ndihmojnë në spastrim të brendshëm, zvogëlojnë shtypjen e gjakut dhe fryrjen e gjithashtu ofrojnë sasi të mjaftueshme me vitamin C,

K dhe përbërës tjerë miqësorë për tretjen.

Përbërësit:

1 kastravec,

3 shtaga selino,

1/2 (gjysmë) limoni,

1 flet lakre jeshile,

1 mollë të gjelbër,

Udhëzimet:

Shtrydh të gjitha së bashku, derdh lëngun në gotë dhe kënaqu!


Fjalet kyqe : keshilla  lengu  natyral  gjelber  fryres  receta  shendetshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Petulla te shishme
Vetite e domateve?
Gurabija të mbushura me krem kokosi