Lëngu freskuse me luleshtrydhe
Lëngu freskuse me luleshtrydhe

Lëngu freskuse me luleshtrydhe

Kuzhint.com

Kjo është një recetë e shpejtë dhe të lehtë për t’u përgatitur.

Përbërësit:

4 kupa akullore me vanilje,

200 gramë luleshtrydhe,

50-100 ml qumësht

Përgatitja:

Vendosim akulloren dhe luleshtrydhet në një përzierës dhe me ngadalë hedhim qumështin.

Vazhdojmë të shtojmë qumësht derisa masa të trashet.

Pijen e zbukurojmë me luleshtrydhe në anë të gotës.


Fjalet kyqe : pije  ndryshme  freskuse  luleshtrydhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbelsirë me shumë  shije
Sallatë greke
Torte bardhë e zi me marcipan dhe qershia