Lëng frutash për humbje në peshë
Lëng frutash për humbje në peshë

Lëng frutash për humbje në peshë

Kuzhint.com

Ky lëng natyral është efikas për humbjen e peshës sidomos në zonën e barkut.

Është një recetë efikase, e lehtë për t’u përgatitur dhe e shijshme.

Përbërësit që ju nevojiten janë:

4 kivi, 1 lugë gjelle me pluhur karafili, 2 molla, 1 dardhë, 1 tufë nenegjikë, 2 kokrrave limon, 5 gota me ujë.

Menyra e përgatitjes:

Merrini të gjithë përbërësit dhe hidhini në blender.

Lërini të miksohen mire me njëra-tjetrën derisa të arrini një masë kompakte.

Kjo pije duhet të pihet çdo ditë para mëngjesit, drekës dhe darkës.

Gjithashtu mund të pini një gotë edhe para se të flini gjumë.


Fjalet kyqe : keshilla  leng  frutash  humbje  peshe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embëlsira Rub
Bukë thekre, për të rënë në peshë
Pasta me mishe pule