Lambada torte
Lambada torte

Lambada torte

Kuzhint.com

PERBERESIT: 5 Veze 5 Luge gjelle uje te nxeht 200 gr Sheqer 1 Prise krip 250 gr Miell 2 Luge caji bakin 1 Liter e gjysem leng portokalli 3 Pako puding me shije vanille 10 Luge gjelle sheqer 600 ml Ajke 1 Pako keksa katrore 200 gr Cokolate PERGADITJA: Nga vezet, uji, sheqeri, kripa, mielli dhe bakini bejme brumin.

Marrim nje tepsi e lyejme me vaj dhe e qesim brumin.

Te pjeket ne temperatur 180 Grad per 30 minuta. Per kremin: Nga sheqeri, pudingu dhe nje liter leng portokalli e pergaditim pudingun pastaj e lem te ftohet.

Pasi qe eshte pjekur torta e lem te ftohet dhe me pudingun e ftohur e lyejm tere siperfaqen e saj.

Ajken e rrahim me mikser deri sa te trashet pastaj e qesim mbi pudingun qe e kemi shtrire mbi torte.

Pastaj keksat njehere i kalojme ne leng portokalli dhe i rendisim nje nga nje mbi ajken.

Dhe ne fund ia qesim cokolaten e shkrire. Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : embelsira  lambada  torte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me banane dhe salce karameli
Bukë me karamel
Speca turshi me hudhra