Lakror me miell misri
Lakror me miell misri

Lakror me miell misri

Kuzhint.com

Mielli i misrit hidhet ne nje tenxhere me uje te vluar me pak kripe dhe perzihet derisa te behet nje brum i trashe. Hiqet nga zjarri dhe shtrohet ne tave te lyer me yndyre. Mbi kete shtrohet mbushja e pergatitur si per byrek me spinaq dhe qep te peziera me gjize ose kos, dhe ne fund siper i hidhet nje shtrese e holle me miell misri. Sperkatet me thalt dhe yndyre dhe piqet ne furre te nxeht ne 220 grad. Pasi te pjeket servonet e nxeht per tu ngren e shoqruar me qfar te deshironi.

Ju beft mire! E pregaditur nga>>http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : brumera  lakror  miell  misri  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qorbë (supe)me thjerrza dhe lenge  mishi nga Kaltrina Berisha
Kivi, të mirat pastruese, kozmetike dhe terapeutike
Torte e shijshme me krem kokosi