Lakra te embela me mishë nga tegatuajm.com
Lakra te embela me mishë nga tegatuajm.com

Lakra te embela me mishë nga tegatuajm.com

Kuzhint.com

Perbersit per 6 persona

  • 1 laker te mesme
  • 1 karrot
  • 1 qep
  • 1 kungullesh
  • 1 domate
  • 1 thelb hudhur
  • 1 spec djeks ose pa djeg
  • Piber te kuq 2 luge gjelles
  • Piber te zi, erza te perziera, pak krip, magdanoz, vaj, 500 gr mish viçi.

Pergaditja:

Ne fillim marrim nje tenxhere te thelle dhe ngrim qepen karroten specin dhe hudhren i fergojm pak dhe pastaj ia hedhim edhe kungulleshen ne kube, grim edhe lakren dhe ia hedhim ne te shtojm gjitha erzat ne fund hedhim mishin e prer ne copa dhe domaten e perzijm mire dhe e mbushim me uje deri sa uji te dal siper dhe e lem te zihet per 2 deri 3 ore ne tem. te ngadalt.

Ju befte mire....


Fjalet kyqe : gjellera  lakra  embela  mish  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek me dy shije
LLazanje italiane
 Tave me laker te bardhe dhe mish te bluar