Kungullesha turshi
Kungullesha turshi

Kungullesha turshi

Kuzhint.com

Perberesit:

2 Kungullesha te prera ne feta te holla per se gjati,

200 gram Djathe feta,

3 Thelpi hudhre,

Nje gote vaj ulliri,

2 Luge qaji erezat te gjelberta?

2 Specat te vogel te kuqe,

2 Luge gjelle Balsamico.

Pergaditja:

Kungulleshat e prera per se gjati i fergojme ne tigan me vaj ulliri (mos i fergoni te gjitha menjehere por ngapak ngapak).

Djathin feta e presim ne katrore te vegjel.

Mbushim copat e kungelleshave te ferguara me pare dhe i bejme role.

I vendosim ne nje ene paksa te thelle.

Siper seciles role i vendosim thelpi hudhre dhe speca te kuqe te prera imet.

I sperkasim me erezat e gjelberta dhe balsamicon siper.

Te qendrojne ne frigorifer 3 dite pastaj jane te gateshme per tu servuar. chefkoch. de


Fjalet kyqe : turshi  kungullesha  role  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kuleq te vegjel me ujë  mineral
Si gatuhet brumi Sfoljat
Gurabia me kokos  nga Vlora Hoxha