Kungullesha role turshi
Kungullesha role turshi

Kungullesha role turshi

Kuzhint.com

Perberesit:

2 Kungullesha te prera ne feta te holla per se gjati200 gram Djathe feta3 Thelpi hudhreNje gote vaj ulliri2 Luge qaji erezat te gjelberta2 Specat te vogel te kuqe2 Luge gjelle Balsamico

Pergaditja:

Kungulleshat e prera per se gjati i fergojme ne tigan me vaj ulliri (mos i fergoni te gjitha menjehere por ngapak ngapak). Djathin feta e presim ne katrore te vegjel.

Mbushim copat e kungelleshave te ferguara me pare dhe i bejme role.

I vendosim ne nje ene paksa te thelle.

Siper seciles role i vendosim thelpi hudhre dhe speca te kuqe te prera imet.

I sperkasim me erezat e gjelberta dhe balsamicon siper. Te qendrojne ne frigorifer 3 dite pastaj jane te gateshme per tu servuar. Quelle: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : turshi  kungullesha  role  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Biskota  dy ngjyrshe
Maskë  për aknet me miellë tërshëre
Tameloriz te pergaditur nga ne