Kunguj te mbushur me mish
Kunguj te mbushur me mish

Kunguj te mbushur me mish

Kuzhint.com

Përbërësit: 1 kg kunguj 1 gotë uji oriz 300 g mish i grirë 2 kokrra domate 1 karot dhe 1 spec jeshile 2 kokrra qepë salcë domatesh majdanoz, piper, kripe, melmesa vaj Përgatitja: Për të përgatitur mbushje skuqim në një tenxhereme vaj qepën, orizin, mishin e grirë, pastaj shtojmë1 karot dhe 1 spec jeshile, domatet e rënduara, salcën, majdanozin, erëzat dhe kripën.

Kungujt i qërojmë, lajmë dhe në qofte se janë të mëdhenj ndahen për gjysmë.

I heqim mesine kungujve dhe e perziejm me masen me mishe dhe mbushenkungujt me masën e përgatitur më lart.

Kungujt e mbushur piqen në furrë për rreth 30 minuta në temperaturën 200 C. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  kunguj  mbushur  mish  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Nga një letër për çdo prindër
Rrole dy ngjyrshe
Tetë përfitime që i sjellin shëndetit të fëmijëve