Kube te bardha
Kube te bardha

Kube te bardha

Kuzhint.com

Perberesit:

  • 95 gr Miell
  • 100 gr Sheqer
  • 1 Prise krip
  • 120 gr Gjalp
  • 90 gr Cokolate e bardhe
  • 2 Veze
  • 30 mll Lenge limoni
  • Per shirupin:
  • 50 gr Sheqer pluhur
  • 3 Luge gjelle leng limoni

Pergaditja:

Nxehim furren ne 180 Grad.

Marrim nje tepsi 20 cm dhe e lyejm me vaj.

Miellin, sheqerin dhe kripen i perzime ne nje ene.

Cokolaten e bardhe e shkrim me buterin dhe ne te shtojme miellin e perzier dhe e rrahim masen me mikser pastaj ia shtojme vezet dhe lengun e limonit e i rrahim edhe njehere mire.

Brumin e derdhim ne tepsi dhe tepsin e vendosim ne furre per tu pjekur 30 minuta.

Pasi te pjeket e largojme nga furra e lem te ftohet dhe e largojme nga tepsia.

Sheqer pluhurin e perzime me lengu e limonit mire pastaj e mbulojme torten siper.

Burimi: www. cucina-casalinga. blogspot. de

Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.

https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : embelsira  brownie  bardhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pije për pastrimin e organizmit nga grejpfruti
Poqa me sheqer
Speca të pjekur në kavanoz