Kube me kornfleksa dhe karamel
Kube me kornfleksa dhe karamel

Kube me kornfleksa dhe karamel

Kuzhint.com

100 g çokollatë e errët

125 g gjalpë

175 g sheqer kafe

100 g miell

1 lugë gjelle kakao

1 lugë. vanilje Extraxt

Krem karamelin:

440 g sheqer

125 ml ujë

125 ml krem

50 g gjalpë

70 g crispie oriz i fryrë -kornfleks


Fjalet kyqe : embelsira  kube  kornfleksa  karamel  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Çfarë thotë për ju gjatësia e gishtave?
Muffins me djathe gatuar nga Lirime Fejzullahu
Kifle te shpejta me kosë nga tegatuajm