Kube kokosi
Kube kokosi

Kube kokosi

Kuzhint.com

JPG" width="342">

JPG" width="338">

JPG" width="337">

(recetë origjinale)

100 ml krem i embel hoppla

250 g gjalpë

300 g sheqer

2 Pako e vanilje sheqer

250 g kokosit

lustër:300-400 g çokollatë të ligët *9-12 lugë vaj

Pergaditja: Marrim gjalpen dhe e shkrijme dhe ne te ehdhim sheqerin dhe ajken e mebel dhe e bashkojme masen ne nderkoh shtojme 2 sheqer vanilje dhe kokosin dhe formojme masen e njelloj sikurse en foto.

Pasit e jete ngurrtesuar pak e veme ne nje kallep prej 5 mm dhe e prejme ne kube njelloj sikurse en foto.

Ne anen tjeter shkrime cokoladen me 9 luge vaj dhe te gjitha kubet i mbeshtjellim me kujdes te shtuar qe te kene estetike dhe i sbukurojme sipas deshires ose me cokolad te bardh.


Fjalet kyqe : embelsira  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e pa pjekur
Dobitë e vajit të kanellës(Cinnamon Oil)
Çaji i gjelbër