Kshilla qe te keni  shendet dhe jete sa ma te mire
Kshilla qe te keni shendet dhe jete sa ma te mire

Kshilla qe te keni shendet dhe jete sa ma te mire

Kuzhint.com

*Mos pini kafe tre herë në ditë

*Mos i pini ilacet me ujë të ftohtë*Mos konsumoni ujtë të tepruar pas orës 17:00 (pasdite)*Zvogëlo sasinë e ushqimeve me yndyrë që ti konsumon*Pini ujë më shumë në mëngjes më pak në mbrëmje. *Qëndroni sa më largë nga mbushësi elektrik i telefonit cellular. *Mos përdorni kufje me Bluetooth apo me tel për një kohë të gjatë. *Koha më e mirë për gjumë është nga ora 22. 00 pasdite deri në ora 6. 00 paradite. *Mos u shtrini për gjumë menjeherë pasi keni marrë barnat në mbrëmje. *Nëse bateria e celularit është në fundë, mos iu përgjigjeni thirrjes sepse rrezatimi në këtë rastë është 1000 herë më I lartë se normalisht. Nese te pelqeu ky informacion ? SHPERNDAJE qe te perfitojne edhe miqte e tu.

Faleminderit.


Fjalet kyqe : keshilla  kshilla  keni  shendet  jete  mire  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si te gatuajme ;qumeshtore (kajmaqin)
Tortë me arra
Pogaçe me djathë  nga Kaltrina Berisha