KROSTATE ME KREM DHE FRUTA TJERA
KROSTATE ME KREM DHE FRUTA TJERA

KROSTATE ME KREM DHE FRUTA TJERA

Kuzhint.com

Per bazen duhet:

300g mielle,

120g sheqer,

150g gjalpe,

2 te verdha veze,

1 pako vanilje,

1 pako maja per embelsira,

pak krip dhe lekuren e nje portokalli,

Per mbushjen duhen:

krem pasticerie dhe fruta sipas deshires,

Zihet brumi me te gjith perbersit nuk ka rendesi ke hidhni me pare, pasi ta keni punuar mire brumin ndajeni ne 12 pjese,

pastaj hapeni ne madhesine e formave, merni format dhe pasi ti keni lyer me gjalp vendosni brumin qe hapet me pare dhe

futini te piqen ne 180 grad per 25 - 30min,

pasi te jene pjekur e ftohur krostatet mbushini me krem pasticerie, me pas merni frutat prejini dhe

dekorojini si ne foto ose sipas deshires.

Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  krostate  krem  fruta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kapreze me patëllxhanë
Byrekë ne forme lule
Konsumoni sa me shumë sallata