Krostate me gjeme nga Rona RD
Krostate me gjeme nga Rona RD

Krostate me gjeme nga Rona RD

Kuzhint.com

Krostate e pergaditur nga Rona RD

Brumi:gjysem margarini, gjysem paqete sheqer pluhur, i veze, i gote caji me qumesht, nje pecivo, kanelle dhe mielle sipas nevojes deri sa te gatuhet brumi pastaj me teper se gjysmen e brumit e​ ftallojme per ta vendosur ne tepsi, pastaj e lyejm siper peten me xhem sipas deshires dhe pjesa tjetere mbetur e brumit ftallohet dhe prehet ne shirita te holle dhe vendosen mbi xhemin ne forme si ne foto


Fjalet kyqe : embelsira  krostate  gjeme  rona  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pastrimi i peshkut disa këshilla të vlefshme
Torte me banane
A DINI SE CILAT JANË SHENJAT E GODITJES NË TRU