Kroketa me mish pule
Kroketa me mish pule

Kroketa me mish pule

Kuzhint.com

Perbersit; 500 gr mishe i bardhe pule 1 lug qaji piper i zi pak spec djeks 3 ve ️️️kryp dhe majdonoz 1 lug mill 2 pako therrime buke vaj per kaverdisje Pergaditja; Marrim mishin e pules dhe e bluajm mirepastaj ne teia qesim ;1lug qaji biber te zi pak spec djeges, 3 ve, 1lug mill ️, ️️️kryp dhe majdonoz sipas deshires ️️️.

Te gjitha i perziejm mire dhe nga kjo mase formojm toptha si ne foto deri sa te kryet i gjithe brumi.

Marrim 2 pako therrime buke dhe i qesim ne nje pjat ku ne te i rrokullisim te gjithe topthat dhe i fergojm ne vaj qe me par e kemi nxeh duke i rrokullis her pes here dei sa te marrin ngjyren e deshiruar. I servojni me qfar te deshironi une ne ket rast i kam servu me salc te domateve. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  kroketa  mish  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte per ditelindje nga Shqipe Mehmeti Jusufi
Sheroi  kancerin me barna popullore
Byrekë ne forme lule