Krofne te mbushura me pudingë vanile nga Lulja La
Krofne te mbushura me pudingë vanile nga Lulja La

Krofne te mbushura me pudingë vanile nga Lulja La

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 vezè dhe 4 dl uji, 3 luge sheqer, 1 luge e vogel me kripe, 1 gote qumesht, 1 luge maja te bukve

Pregaditja e recetës :

Pergadim brumin me perbersit e me siperm dhe e lem te qendroj 1 orè mandej e bejm nje pet dhe me gote formojm krofne si ne foto i pjekim ne vaj si petullat dhe pasi ti pjekim i mbushim me puding.

Mbushjen e bejm me puding vanile qe e pergaditim simbas recetes ne pako Pudingu duhet te jet i ftohur edhe i trash per nje mbushje me te leht.

JU BEFSHIN MIRE NESE I GATUANI!


Fjalet kyqe : brumera  krofne  mbushura  pudinge  vanile  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbëlsirë me arrë kokosi dhe çokollatë(Baunty)
Patelxhana te zi te mbushur
Torte me puding nga Lulja La